5 najlepszych smartfonów

Wybór najlepszego smartfonu z pewnością nie należy do zadań łatwych. Niektórzy klienci wybierają najprostszą możliwą strategię, polegającą na zakupie sprzętu z najwyższej półki cenowej. Warto jednak mieć świadomość, że dobry smartfon wcale nie musi kosztować 5 tysięcy złotych. Oto krótki przewodnik po tej tematyce.

5 najlepszych smartfonów, czyli jak wybrać dobry smartfon?

Wpisując w Google frazę pod tytułem 5 najlepszych smartfonów wyszukiwarka wyświetli nam następujący ranking:

  • Apple iPhone XS

    Samsung Galaxy Note 9

    Samsung Galaxy S10+ 6.4

    LG V30 64G

    Huawei Mate 20 PRO 

Czy jednak wybierając smartfon rzeczywiście powinniśmy ograniczać nasze zainteresowanie do wymienionego powyżej "top 5" Google lub ewentualnie top 10? W żadnym wypadku. Podobnie, jak ma to miejsce w odniesieniu do każdej innej kategorii sprzętu elektronicznego, dobry smartfon to po prostu taki, który możliwie jak najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i preferencjom. Przecież nie każdy z nas potrzebuje np. komputera przenośnego, który jest w stanie efektywnie obsługiwać najbardziej wymagające programy do tworzenia grafiki. Podobnie jest z smartfonami: ich cena oraz miejsce w rankingach przeważnie uzależnione są od ilości funkcji, jaką oferuje dane urządzenie. Rzecz jednak w tym, że spora część tych funkcji może w ogóle nie być potrzebna konkretnemu użytkownikowi. 

Stąd też prosty wniosek: jeśli wybierając urządzenie będziemy kierowali się jedynie lub przede wszystkim rankingami takimi, jak na przykład  5 najlepszych smartfonów według wyszukiwarki Google, finalnie może okazać się, że zakupiliśmy kosztowny sprzęt, który po prostu nie jest nam potrzebny. Więcej ciekawych informacji oraz szczegółowych rankingów smartfonów z różnych kategorii można znaleźć pod tym adresem:  https://cenoznawcy.pl/blog

5 najlepszych smartfonów pod Twoje potrzeby

Była już mowa o tym, że dobry smartfon oznacza po prostu urządzenie dopasowane do naszych potrzeb i wymagań. Jesteśmy fanami gadżetów i chcemy urządzenie wyposażone we wszelkie możliwe "bajery"? Świetnie, w takim wypadku możemy korzystać z pomocy typu 5 najlepszych smartfonów według Google lub innych tego rodzaju rankingów.

Jeżeli  jednak interesuje nas dopasowanie funkcjonalności oraz ceny urządzenia do naszego indywidualnego profilu użytkownika, lepiej jest pozyskiwać informacje na temat smartfonów z bardziej szczegółówych źródeł.

Wybierając smartfon należy więc przede wszystkim zwracać uwagę na te funkcje, które będą nam rzeczywiście przydatne. Jeśli więc np. niekoniecznie potrzebujemy urządzenia zdolnego pomieścić wszystkie sezony "Gry o Tron" w 4K, lecz lubimy fotografować; zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość aparatu w smartfonie, a nie na ilość GB. Jeżeli jednak chcemy korzystać ze smartonu do gier, objętość pamięci będzie już istotna, przy czym największe znaczenie będzie odgrywać rzecz jasna jakość układu graficznego, ilość pamięci RAM oraz moc procesora.

Co natomiast w przypadku, gdy smartfon ma służyć nam przede wszystkim w codziennym życiu? W takim wypadku liczyć będą się oczywiście odpowiednio wytrzymała bateria, NFC do płatności zbliżeniowych oraz Wi-Fi w wysokim standardzie(np. ax).