Czym powinna się wyróżniać dobra pożyczka?

Wiele firm oferujących pożyczki postępuje nieuczciwie względem swoich klientów. Co należy więc zrobić, by nie dać się oszukać? Dowiedz się, czym powinna wyróżniać się dobra pożyczka!

Pożyczka gotówkowa – czym jest?

Mianem pożyczki gotówkowej nazywa się umowę, na bazie której pożyczkodawca przekazuje pożyczającemu określoną sumę pieniędzy. Gdy kwota ta wynosi więcej niż 1000 zł, transakcja powinna zostać opatrzona odpowiednią umową. Na podstawie zawartych w niej zasad, pożyczkobiorca jest zobowiązany do oddania należności wraz z odsetkami w wyznaczonych ramach czasowych.

Choć z udzielania pożyczek zasłynęły małe i niegodne zaufania firmy, trudnią się tym także banki. Niestety, wielu ludzi znajdujących się w nagłej potrzebie podreperowania budżetu nie może skorzystać z usług tych drugich. Pożyczka w banku obarczona jest stosunkowo dużą ilością warunków, które musi spełnić klient. Z kolei w przypadku małych pożyczkodawców uzyskanie pieniędzy jest dużo prostsze. Nie stawiają oni swoim klientom zawrotnej ilości wymagań dotyczących zdolności finansowej.

Pożyczka gotówkowa on-line

Pożyczka on-line może wydawać się bardzo wygodnym sposobem na załatanie dziury budżetowej. Aby otrzymać pieniądze, na dobrą sprawę wystarczy parę kliknięć. Czy istnieją jednak uczciwe firmy oferujące dobre pożyczki on-line?

Oczywiście, że tak. Najłatwiej oczywiście jest zaufać bankom. Oprócz nich istnieje jednak na rynku wiele uczciwych firm, które udzielają pożyczek przez Internet. Pożyczka on-line jest więc świetnym pomysłem, a do tego istnieje kilka możliwych sposobów jego implementacji. Pamiętaj jednak, by nie podejmować współpracy z niegodnymi zaufania firmami i zawsze wykazywać się ostrożnością.

Zanim pożyczysz pieniądze zapoznaj się więc z opiniami innych osób. Miej jednak oczy dookoła głowy i pamiętaj, że opinie mogły zostać stworzone sztucznie.

Dobra pożyczka – jaka jest, a jaka nie jest?

Załóżmy więc postanawiasz wziąć pożyczkę. Co powinno zapalić w Twojej głowie przysłowiową czerwoną lampkę? Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci uniknąć popadnięcia w tarapaty.

Przede wszystkim umowa. Powinna istnieć i powinna zawierać ważne informacje, zarówno o pożyczkodawcy, jak i o pożyczkobiorcy. Jednocześnie pamiętaj, że pożyczka przez Internet nie rządzi się innymi prawami i także powinna zostać opatrzona odpowiednią umową.

Skoro jednak już o umowie mowa, pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić jej treść. Powinna określać ona oprocentowanie pożyczki, które zresztą nie powinno być Ci obojętne. Jeśli obiecywane oprocentowanie prezentuje się inaczej niż to wskazane na umowie, lepiej udaj się w inne miejsce.

W przypadku kwot wyższych, czyli wynoszących kilka tysięcy złotych i więcej, może wymagać się od Ciebie dostarczenia dodatkowych dokumentów. To bardzo dobry objaw – pożyczkobiorca po prostu chce sprawdzić, czy planujesz, i czy będziesz w stanie oddać mu jego pieniądze. Dostarcz więc wymagane dokumenty i zadbaj o ich rzetelność.

Jeśli Twoją uwagę zwróciła pożyczka 0%, upewnij się, w jakich okolicznościach i pod jakimi warunkami rata rzeczywiście będzie wynosić 0%. Takie okazje istnieją, niemniej są rzadkie i wyjątkowe.

Porównywarki pożyczkowe – czy tam znajdzie się dobra pożyczka?

Bardzo pomocne okazują się porównywarki pożyczkowe. Większość z nich dostarcza bardzo wartościowe i prawdziwe informacje. W porównywarce można znaleźć przydatne rankingi ofert pożyczkowych, które z reguły aktualizowane są w czasie rzeczywistym.

Porównywarki bardzo często łączą się z kalkulatorami pożyczkowymi. Dzięki tego typu narzędziom dowiesz się:

– które oferty są obecnie najbardziej opłacalne,

– na którą pożyczkę możesz sobie pozwolić, biorąc pod uwagę swoje predyspozycje finansowe

– która oferta pasuje najbardziej do Twoich potrzeb

– kiedy będziesz musiał oddać pieniądze pożyczkodawcy i ile dokładnie wynosi kwota do zwrotu

Porównywarki pożyczkowe i kalkulatory z pewnością więc pozwolą dokonać Ci znacznie lepszego wyboru.

Podsumowanie

Wybór pożyczkodawcy to bardzo odpowiedzialna decyzja. Zanim ją podejmiesz, dobrze przeanalizuj dostępne opcje. Jednocześnie pamiętaj, że pożyczone pieniądze będziesz musiał oddać, i to najprawdopodobniej z nadwyżką. Dzięki dobremu planowaniu z pewnością jednak uda Ci się wypełnić wszelkie finansowe zobowiązania. Powodzenia!